MEDYCYNA ONLINE

"Polskie metody leczenia stawów powodują jedynie zdziwienie". Znany niemiecki reumatolog udzielił szczerego wywiadu polskiemu dziennikarzowi

Dr Karl Braun - kierownik znanego na całym świecie Berlińskiego Centrum
Reumatologii i Neurologii

Jest tylko jedna przyczyna chorób stawów, ale Polscy lekarze całkowicie ją ignorują.

Dr. Karl Braun: “W Polsce choroby stawów są nadal leczone przestarzałymi i nieskutecznymi lekami, które wymagają ciągłego stosowania przez całe życie. W Niemczech stawy są leczone tak samo łatwo, jak katar”.

W ubiegłym roku Karl Braun przyjechał do Polski, aby przestudiować doświadczenia swoich polskich kolegów. Według niego, to, co zobaczył w Polsce, nie da się wytłumaczyć. W naszym kraju, zdaniem Karl, reumatologia utknęła w połowie ubiegłego wieku.

Po głośnych wystąpieniach w Niemczech dr Karl Braun zgodził się udzielić wywiadu polskiej publikacji. Co słynnemu lekarzowi nie spodobało się w polskiej medycynie? I dlaczego twierdzi, że obywatele Polski z chorymi stawami nigdy nie będą mogli stać się zdrowi?

- Rozmawiając z niemieckimi dziennikarzami, Pan powiedział, że to, co zobaczył w Polsce, zszokowało Pana. Czy mógłby Pan to skomentować?

- Chcę od razu powiedzieć, że mam dobre podejście do Polski, kultury polskiej i obywateli Polski. Ale stan, w którym znajduje się medycyna, naprawdę wywołuje szok wśród niemieckich lekarzy. Państwa lecznictwo jest opóźnione o co najmniej 20, a może o nawet 30 lat. W każdym razie, o leczeniu chorób stawów i układu mięśniowo-szkieletowego można powiedzieć, że taka nauka jak reumatologia w Polsce nie istnieje.

Proszę zobaczyć, co lekarze oferują do leczenia stawów w Polsce: maści Viprosal, Dolgit, Voltaren\Fastum, Diclofenac, Teraflex, Nurofen i inne podobne leki.

Jednak leki te NIE LECZĄ STAWÓW I CHRZĄSTEK, łagodzą jedynie objawy choroby - ból, zapalenie, obrzęk. Teraz proszę wyobrazić sobie, co dzieje się na poziomie organizmu. Kiedy człowiek przyjmuje pigułkę, stosuje żel znieczulający lub wykonuje zastrzyk, ból ustępuje. Ale gdy tylko lek przestaje działać, ból natychmiast powraca.

A ból ​​jest ważnym sygnałem, sygnalizuje, że w stawie zachodzi proces patologiczny. Tylko poprzez zagłuszanie bólu, dotknięte stawy są narażone na jeszcze większe niszczące skutki. Proces niszczenia jest przyspieszany 3-5-krotnie i ostatecznie prowadzi do nieodwracalnych zmian, do całkowitego unieruchomienia i niepełnosprawności.

Ta metoda walki z bólem stawów w Niemczech nie jest stosowana od ponad 20 lat. Środki przeciwbólowe stosuje się tylko w skrajnych przypadkach, bardzo dokładnie i ostrożnie. W Niemczech są sprzedawane wyłącznie na receptę i pod ścisłą kontrolą

Tak zwane “chondroprotektory” są całkowicie zakazane jako całkowicie fałszywe i bezużyteczne leki.

Państwa lekarze i farmaceuci po prostu kaleczą ludzi! Oczywiste jest to, że ciągłe sprzedawanie po wysokich cenach środki na wyeliminowanie objawów są znacznie bardziej opłacalne, niż leczenie choroby raz na zawsze, przywrócenie rozpadającego się stawu, ale nie wolno tak robić.

- A jak wygląda leczenie stawów w Niemczech?

- Wszyscy niemieccy lekarze, od profesorów reumatologii po zwykłych terapeutów i felczerów, od dawna zrozumieli, że nie należy usuwać konsekwencji choroby, ale jej przyczyny. To jest klucz do pełnego, szybkiego i bezpiecznego leczenia. A jaka jest główna przyczyna uszkodzenia stawów? Jest to osadzanie orto-soli z powodu niedokrwienia i niewydolność krążenia mazi stawowej.

Urat jest prawdziwą solą kwasu moczowego, przyczyną dny moczanowej.

Osteofity - kalcynowane sole, są przyczyną pozostałych 93% chorób stawów i kręgosłupa. Wszystkie rodzaje zapalenia stawów i artrozy, osteochondroza, osteoporoza, reumatyzm, zapalenie kaletki maziowej, a nawet ganglion. Wszystkie te choroby mają jedną przyczynę - osady osteofitów.

Sole, osadzane na powierzchni stawu, podobnie do papieru ściernego, wyostrzają otaczającą tkankę - kości i chrząstkę. Rosnące kryształy orto-soli zaczynają uszkadzać tkankę mięśniową, ścięgna, naczynia krwionośne i włosowate. Powodując tym stan zapalny, infekcje, obrzęk i silne bole.

W zaniedbanych przypadkach duże nagromadzenie orto-soli może łatwo oddzielić część kości podczas nagłego ruchu, powodując w ten sposób całkowitą niepełnosprawność i trwałe unieruchomienie stawu.

Bardzo niebezpieczne jest błędne przekonanie, że wapń jest pomocny dla stawów. Tak, wapń jest dobry, ale dobry tylko dla ZDROWYCH stawów. Kiedy stawy już bolą lub chrupią, oznacza to, że utworzyła się już w nich warstwa osteofitów, a wapń, oprócz wzmocnienia tkanki kostnej, wzmacnia również sole osteofitów, pogarszając i przyspieszając ich wzrost.

Dlatego niemieccy reumatolodzy przede wszystkim przywracają krążenie krwi w chorym stawie, tak że orto-sole gromadzone przez lata są z niego usuwane. To z kolei przywraca normalne krążenie mazi stawowej i rozpoczyna proces przywracania tkanek stawowych.

W rzeczywistości stawy ludzkie są bardzo regeneracyjne, są one w stanie samodzielnie się regenerować, jak ogon jaszczurki. Trzeba im tylko trochę w tym pomóc - uwolnić je od “przyklejających się” orto-soli, a proces zostanie uruchomiony samodzielnie.

Kiedy zobaczyłem polskie statystyki medyczne, moje włosy stanęły na głowie. Czy wiesz, co jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w Polsce? To nie jest rak, ani AIDS, ani cukrzyca, ale artroza! Najprostsza artroza, która jest leczona w Niemczech przez 2-3 tygodnie nie najdroższym lekiem, a w Polsce prowadzi do niepełnosprawności!

W dzisiejszych Niemczech choroby stawów nie są uważane za niebezpieczne patologie, chyba że oczywiście mówimy o poważnych uszkodzeniach urazowych: złamaniach, kruszeniu, pęknięciach itp. Ból i stany zapalne w stawach mówią tylko o tym, że są one “zanieczyszczone” solami i czas je oczyścić. Po miesięcznym kursie “oczyszczania” stawy wracają do normy, a o problemach można zapomnieć na następną dekadę.

Choroby stawów, które w Polsce próbują “leczyć” osobno, w Niemczech od dawna połączone są w jedną chorobę “Articulatio de sales” (utwory solne w stawach). Ta choroba obejmuje:

To jest bardzo krótka lista, ale pozostałe choroby są tylko podgatunkiem tych głównych dziewięciu patologii. Na przykład, koksartroza jest podgatunkiem artrozy itp.

I cała ta długa lista chorób jest leczona bardzo łatwo, poprzez banalne czyszczenie stawów. Absolutnie bezpieczne, które nie wymaga nawet pomocy medycznej i jest przeprowadzane w domu

- Jak “oczyszczają” stawy w Niemczech?

- Dziś istnieją specjalne środki, które są przeznaczone do czyszczenia stawów z osadów soli. Na przykład, bardzo dobrym środkiem jest Metonil. Zawiera kadzidłowiec w specjalnej, lekkostrawnej formie, dzięki czemu środek jest bardzo skuteczny.

Kolejną ważną zaletą Metonil jest to, że zawiera hydrolizat kolagenu wołowego dopasowany w celu poprawy funkcjonowania tkanek stawowych. Oznacza to, że ma kompleksowy wpływ na kośċ i chrząstkę, maź stawową, włókna mięśniowe, tkanki więzadeł i ścięgien. To pełna gama złożonych efektów.

Metonil składa się z wielu elementów. Nie wymienię ich wszystkich, wymienię tylko te główne: kadzidłowiec, kwas hialuronowy, hydrolizat kolagenu wieprzowego, cynk.

- Metonil, o ile wiemy, nie jest sprzedawany w polskich aptekach?

- Faktem jest, że nie. Polscy lekarze wolą "karmić" ludność tonami środków znieczulających i chondroprotektorami, niż angażować się w rzeczywiste leczenie.

Jednocześnie nie ma wątpliwości, że polscy reumatolodzy, przynajmniej ci, którzy są zainteresowani w zaawansowanych metodach leczenia, wiedzą o Metonil i jego zdolnościach regeneracyjnych. Ale nie ryzykują przepisania środka, którego nie ma na liście Ministerstwa Zdrowia.

O ile mi wiadomo, producent Metonil chciał wejść na rynek polski. Ale nie pozwolono mu na to, ponieważ wynaleziono setki barier (biurokracja w Polsce jest nie do wykorzenienia). Jest to zrozumiałe - jeśli ten środek ​​pojawi się w aptekach, polscy farmaceuci poniosą ogromne straty. Rzeczywiście, dzisiaj farmakologia to biznes! Nawet w Niemczech. Ale w Niemczech biznes jest kontrolowany przez państwo, a tego, co dzieje się w Polsce, nie mogę ocenić, wiedzą Państwo lepiej.

- Co Pan poleciłby osobom z bólem stawów mieszkającym w Polsce?

- Zwykli ludzie, zwłaszcza ludzie po 40tce, najbardziej cierpią z powodu zacofania polskiej medycyny. To nie ich wina, tak po prostu działa system opieki zdrowotnej.

Ale na szczęście wyjście istnieje. Uzgodniliśmy z Polskim Centrum Reumatologii możliwość dystrybucji tego leku wśród wszystkich obywateli Polski mających problemy ze stawami. Utworzono specjalną oficjalną stronę internetową, za pomocą której każdy mieszkaniec Polski może otrzymać Metonil z 55% zniżką.

Zajmujemy się dystrybucją Metonil od 3 miesięcy. Z tej okazji skorzystało kilka tysięcy obywateli Polski. Prosimy wszystkich, którzy otrzymali Metonil, aby ocenili, jak dobrze lek pomógł im w skali od 1 do 10. W chwili obecnej w badaniu wzięło udział ponad 3'500 osób, a średnia ocena leku wynosi 9,82 na 10 punktów.

Jak widać, Metonil pomógł tysiącom obywateli Polski uzyskać mobilność i pozbyć się bólu prawie za darmo! Ty też możesz znaleźć się wśród nich.

- Jak długo potrwa ulgowa dystrybucja tego cudownego preparatu?

- Do zakończenia przydzielonej partii. Ale chcę od razu ostrzec, że pozostało bardzo mało ulgowych preparatów. Zamówienia pojawiają się bardzo szybko. Działa poczta pantoflowa, ludzie przekazują sobie informacje, doradzają znajomym i zamawiają środek ​​dla krewnych. Nawet nie spodziewaliśmy się, że informacje o Metonil rozniosą się tak szybko po całej Polsce.

Dopóki promocja na Metonil nie zakończy się, polecam wszystkim osobom, które mają problemy ze stawami, pozostawić aplikację o otrzymanie Metonil z rabatem na stronie. I zawsze pamiętajcie, że nasze zdrowie jest najważniejsze i najcenniejsze, co posiadamy.

Stara cena: 299 zł
Nowa cena: 137 zł
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Komentarze
Joanna Czerniakowska

Dziękuję. Bardzo pomocne! Zamówiłam Metonil. Konsultant powiedział, że jeszcze jest, ale szybko się kończy. Pomyślnie trafiłam na tę wiadomość.

Michał Deprewiecki

Mam 62 lata. Kolana bolą od 50 lat. Ostatnio ból stał się całkowicie nie do zniesienia. Znajomy lekarz (przyjaciel z dzieciństwa) powiedział o tym programie i doradził mi, aby przepisali mi ten środek, około 4 miesiące temu. środek jest rewelacyjny!

Wiktor Żeleznowiecki

Jestem jednym z tych, którym udało się wypróbować Metonil. On jest naprawdę najlepszy. Cierpię na artrozę od dawna - ta choroba dręczy mnie od 7 lat. Byłem już gotowy brać pigułki i kłuć się przez całe życie, ale w końcu po kursie Metonil ból ustąpił. Zupełnie ustąpił. Polecam wszystkim - on pomoże!

Alicja Konar

Zostawiłam aplikację. Obiecali, że za 4 dni będę mogła otrzymać przesyłkę. No to czekam

Olga Kuźmińska

Moim zdaniem, głównym celem lekarzy jest odebranie nam pieniędzy w jak największym stopniu. Niczym więcej nie są zainteresowani. Co pół roku kłułam się. W tym roku na jesieni także mi kazali, ale bałam kłuć się. W końcu nawet nie patrzyłam na to, jakie inne choroby mam i jak wpłynie to na organizm. Bezwzględna obojętność i przepisywanie tylko tych leków, za które otrzymują od firm – to właśnie zachowanie lekarzy. Może w innych miejscach jest nie tak źle, ale nie jestem pewna. To jest nasza medycyna. A jeśli chodzi o ten środek, to dobra wiadomość!

Adam Kuczerowicz

Tak, w naszym kraju możesz tylko umierać. Mam 58 lat. Już dwie trzecie rówieśników zmarło, reszta ledwo się porusza z powodu wiecznego bólu nóg, ramion, pleców. Warto zastanowić się chwilę nad tym

Krzysztof Rudek

Środek jest naprawdę dobry. Brałem go latem ubiegłego roku (syn przywiózł z Berlina). Ból minął! Nadal nie ma objawów. Sam jestem zaskoczony. Czuję się świetnie Polecam ten środek wszystkim.

Alicja Maciejewska

Również mam doświadczenie w leczeniu Metonil, też pozytywne. Ciągle brałam zastrzyki, a po Metonil latam drugi miesiąc!

Ludmiła Fedulowa

Spodobał mi się również ten lek. Najpierw używałam etodolaku, potem meloksykamu + ketorolu. Ale nagle przestały działać. Potem poszła do lekarza, a on doradził mi wypróbowanie nowego leku Metonil (młody lekarz prawdopodobnie nadal wierzył, że medycyna powinna być przeznaczona dla ludzi, a nie do pompowania pieniędzy!). Metonil pomógł mi od razu - ból prawie natychmiast zniknął, ale zaczęłam przyjmować go zgodnie z zaleceniami lekarza. Po 3 tygodniach w ogóle zapomniałam o bólu. Czuję się cudownie, jak w młodości!

Artur Werner

Sąsiad z daczy, ma 72 lata, często narzekał na krzyż. Ale w ostatnim miesiącu widzę go aktywnego i wesołego. Powiedział mi, że używał Metonil, jego wnuk przywiózł go skądś.

Tatiana Kiriuszkina

Podczas gdy czytałam na forach opinie o Metonil, zobacz, a kończy się na oczach! Dzięki Bogu udało mi się wypełnić formularz. Udało mi się też uzyskać go w ulgowej cenie, co też jest miłe.

Paweł Kamiński

Dowiedziałem się o Metonil na jednym z forów dla osób cierpiących na chore stawy. Tam wielu chwali się swoimi wynikami. Postanowiłem też zamówić. Używam tylko 4 dni i już zauważalne ulepszenia we wszystkim. Ból minął całkowicie, chrupnięcie stało się zauważalnie cichsze, niewielki obrzęk nadal utrzymuje się, ale jest znacznie lepiej niż było. Ogólnie rzecz biorąc, zgodnie z wynikami kursu napiszę, ale początek jest przyjemny.

Martyna Denisewicz

Dziękuję. Wypisałam dla siebie i dla męża. Zapytałam konsultanta, kiedy będzie sprzedawany w aptece - powiedział, że nie wiadomo. Ponieważ jest to może jedyny sposób, aby wypróbować ten lek.

Jolanta Chańko

Dziękuję!

Stara cena: 299 zł
Nowa cena: 137 zł
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.